Projektai

Verslo žemėlapis

Alytuje yra apie 2000 registruotų įmonių. Remiantis 2003-2004 mokslo metų projekto atliktais tyrimais, sužinojome, kad iš 400 registruotų įmonių realiai neegzistuoja 40%. Verslo Angelo jaunimas sugalvojo padaryti gerą darbą visiems Alytaus gyventojams. Jie pasiryžo surinkti visiems naudingą informaciją apie miesto įmones. Šiam projektui buvo suteiktas “Verslo žemėlapio” pavadinimas.

“Verslo žemėlapis” vizija – nušviesti realią verslo situaciją Alytuje įgyjant praktinių įgūdžių reikalingų orientuotis verslo aplinkoje.

“Verslo žemėlapis” misija – įtraukiant jaunimą aktyviai dalyvauti verslo aplinkoje, sudaryti Alytaus regiono elektroninę “Verslo žemėlapio” versiją, tuo pačiu skatinant įmonių bendradarbiavimą bei konkurencingų įmonių kūrimąsi.

Veikla

Visuotinio susirinkimo metu kiekvienam jaunimo grupės nariui paskiriama įmonė. Vienos savaitės eigoje “angeliuko” uždavinys – sužinoti visą nekonfedincialią informaciją apie kompaniją. Pasinaudojant įvairiomis priemonėmis sužinoti įmonės adresą ir kaip būtų galima susisiekti su įmonės vadovu. Jei įmonė egzistuoja reikia susitikti su vadovu ir sužinoti apie įmonės veiklą , įmonės valdymo strategiją, įmonės dydį. “Angeliukų” darbui palengvinti yra sudarytas klausimynas, kuriuo jie gali vadovautis kalbėdamiesi su vadovu. Nors šis darbas ne visada lengvas, nes kartais nerandama net pradinė informacija arba įmonės vadovas nenori angeliuko priimti,bet mes pasiryžome ir nepasiduosime! Jei įmonė jau neegzistuoja, siekiama išsiaiškinti, kokios buvo įmonės žlugimo priežastys ir kokie buvo to žlugimo padariniai.

Vėliau visą gautą informaciją tvarko organizacinė “Verslo Žemėlapio” grupė. Ji yra analizuojama, tvarkoma bei rūšiuojama. Įmonės yra skirstomos pagal veiklą bei statutą, žiūrima kiek įmonių egzistuoja, kiek jau nebeegzistuoja. Ši informacija toliau bus panaudota kuriant Verslo žemėlapio elektroninę versiją. Šios versijos lankytojas galės pasirinkti įmones pagal dydį, vietą, produkciją… ar kt. Pasirinkus išplėstinę peržiūrą vartotojas matys smulkią informaciją apie įmonę. Sutartinis žymėjimas palengvins įmonių ieškojimą žemėlapyje.

Surinkta informacija vertinga ne tik verslo pasaulio atstovams ar ieškantiems darbo, bet ir tiems, kurie mokosi ir galvoja apie darbą, kurį dirbs ateityje. Čia jie lengvai galės išsiaiškinti, kokios profesijos darbuotojai reikalingiausi mieste, kokios specialybės perspektyviausios, kokios reikalingiausios verslo rūšys.

Labai didelę naudą VŽ turės asmenims pradedantiems kurti savo verslą. Jie galės lengvai sužinoti, kurioje vietoje būtų mažiausia konkurencija, kokia verslo idėja ir kur mieste būtų patraukliausia.

Jaunimo platinimo tarnyba

Mes, jaunieji alytiškiai, pristatome Jums analogų neturinčią įmonę Lietuvoje -„Jaunimo platinimo tarnyba“. Įmonė ypatinga tuo, kad joje dirba tik jaunimas. Mes turime daug įdomių idėjų. Žinome, kad galimybę jas įgyvendinti suteiks ši įmonė. Mes pasiryžę mokytis, kad pasiektume pagrindinį tikslą – skatinti jaunimo užimtumą, domėjimąsi verslu bei galimybę savarinkiškai užsidirbti pinigų.

Nors „Jaunimo platinimo tarnyboje“ dirba tik jauni žmonės, bet mes jau turime patirties platindami rinkimų agitacijos bei reklaminę medžiagą. Darbas buvo atliktas puikiai. Džiaugiamės, kad visi užsakovai liko labai patenkinti. Bet mes neapsiribosime vien šia veiklos sritimi. Netolimoje ateityje pradėsime platinti laikraščius, taip pat originaliai įgyvendinsime tokius užsakymus, kaip specialių leidinių platinimas, gėlių pristatymas, Kalėdų Senelio sveikinimas ar Velykų kiškio nuolaidos Jūsų skrajutėje.

Būsimos bendrovės sėkmės garantai:

Bus išleista paprastosios akcijos, kurių vertė 100 litų. Jas galės įsigyti asmenys, susidomėję ir pasiruošę dalyvauti mūsų įmonės veikloje. Šias akcijas galės įsigyti tiek jaunimas, tiek ir vyresnio amžiaus žmonės. Paprastoji akcija suteikia teises dalyvauti visuotiniame akcininkų susirinkime, balsuoti ir tuo būdu spręsti apie tolimesnę įmonės veiklą. Viena akcija atitinka vieną balsą. Žmonės, įsigiję paprastąją akciją, gaus dividendus – įmonės pelno dalį.

Įsigyk akciją ir tu, tapk aktyvaus jaunimo dalimi ir gauk pelną už savo idėjas bendrovės valdyme.

Kviečiame jaunimą, kuris nori įgyti naujų įgūdžių ir savarankiškai užsidirbti pinigų, prisijungti prie mūsų veiklos.

Apie tolimesnę įmonės veiklą būsite informuotas.

Mes žinom kelią 2004

2004-ųjų metų ataskaitinio VšĮ „ Verslo angelo“ susirinkimo metu, pristatant rėmėjams per metus nuveiktus darbus, daugelis verslininkų nusprendė, kad reikia parodyti dėmesį jaunimui ir surengti jiems išleistuves. Taip kilo idėja suorganizuoti bendrą žygį- abiturientų palydėtuves „Mes žinom kelią“ 2004, kuriomis galėtume parodyti tai, dėl ko jaunimui verta grįžti į gimtąjį miestą ir kartu supažindinti abiturientus su verslininkais, kurie galbūt ateityje taps jų darbdaviais.

Taigi, 2004-ųjų metų vasarą VšĮ „Verslo angelas“ surengė bandomąjį plaukimą, nustatė žygio maršrutą. ir rugpjūčio 18-21 dienomis 106 žmonės su 13 plaustų ir 2 baidarėm išplaukė Nemunu nuo Druskininkų iki Alytaus piliakalnio Nemunu. Jau šiemet žygio dalyviai įsitikino, kad šios simbolinės palydėtuvės puikiai atskleidžia Dzūkijos gamtos įstabų grožį, leidžia praplėsti draugų ratą ir artimiau susipažinti ne tik su verslininkais, bet ir su kitais žygio dalyviais. Iš visų žygyje dalyvavusių abiturientų ir verslininkų sulaukėme labai gerų atsiliepimų, todėl buvo nutarta, kad žygis taps kasmetinis ir bus tęsiamas 2005m rugpjūčio 17-20 dienomis.

Projektas „Mes žinom kelią“- pirmas tokio pobūdžio projektas Dzūkijos rajone ir apskritai visoje Lietuvoje. Dvyliktokų palydėtuvės upe yra novatoriška ir unikali idėja, kuria kiekvienais metais bus siekiama pritraukti vis daugiau dalyvių iš Alytaus miesto ir regiono savivaldybių. Tad parodykime kelią pirmyn, kad būtų lengva rasti kelią atgal!

Mes žinom kelią 2005

2005-ųjų metų vasarą įvyko antrasis VšĮ “Verslo angelo” suorganizuotas žygis – abiturientų palydėtuvės Nemunu “Mes žinom kelią 2005”. Jame dalyvavo 180 žmonių: verslininkų, politikų, abiturientų ir studentų iš visos Dzūkijos. Renginys vyko rugpjūčio 17 – 20 dienomis. Buvo plaukiama nuo Druskininkų iki Alytaus piliakalnio. Žygiui įgyvendinti prireikė 17 plaustų ir 6 baidarių.

Žygio pradžioje dalyvius išlydėti atvyko Druskininkų meras R.Malinauskas. Plaukimo metu buvo galima ne tik pasigrožėti Dzūkijos gamta, susirasti naujų draugų, bet ir susipažinti su verslininkais. Žygyje dalyvavo “Saugi zona” vadovas Rimas Lekavičius, “Baltijos turizmui” atstovavo Darius Gražulis, medžio masyvo baldų gamintojai KAGI – Evaldas Šiuipys ir Gediminas Goštautas, taip pat plaukė Liberalų ir centro sąjungos Alytaus miesto skyriaus pirmininkas ir UAB „Jundos stalių gaminiai“ direktorius Gediminas Jegelevičius, reklamos paslaugas siūlančiai UAB “Rodiklis” atstovavo Alytaus skyriaus direktorė Gintarė Rimkutė-Merčaitienė ir gamybos direktorius Dainius Mickus, UAB “Stamita” – Vaida Kajokienė, PĮ “Bioksas” – savininkas Arūnas Čepulis. Paskutinį vakarą žygio dalyvius aplankė Seimo narys Julius Sabatauskas.

“Mes žinom kelią 2005” nuo 2004-ųjų metų žygio skyrėsi tuo, kad jame buvo daugiau įvairių pramogų: virvės traukimas, “trikojis futbolas” ir tinklinis. Vakarus prie laužo dalyviai praleisdavo diskutuodami su verslininkais ir politikais įvairiomis temomis. Diskusijų metu buvo aptarta daug jaunimui aktualių klausimų: įsidarbinimo, profesijos, būsimos jaunų žmonių gyvenamosios vietos. Buvo pabrėžta, kad ir gimtinėje, kur žmogus užaugo, yra daug galimybių tobulėti, kilti karjeros laiptais ir kuri šeimas.

Žygio pabaigoje vyko baigiamoji vakaronė, o kitą dieną buvo surengta žygio nuotraukų peržiūra ir atsisveikinimas.

Dėkojame mūsų remėjams: Alita, Alytaus duona, Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus melga, Alytaus naujienos, Alytaus spaustuvė, Astra, Baltijos turizmas, Bioksas, Bitė Lietuva, Daisotra,Šiaulių bankas, Druskininkų rasa, Dzūkijos vaisiai, Elektrotinklas, Eristika, Falck Security, FM99, Hansabankas, Hidrobalt, Infoseka, Iris, Jundos stalių gaminiai, Kagi, KASP Dainavos apygarda, LCS Alytaus skyrius, Lietuvos draudimas, Litalka elektronik, LRKD Alytaus skyrius, Marisa, Milčija, Multivanas, Naujoji arkada, Nemuno slėnio tradicijos, Pretendentas, Omnitel, Rodiklis, Saugi zona, Skirnuva, Snaigė, Stamita, Talka, Trys lelijos, Valdymas, Verslo sėkmė, Vilniaus bankas.

PIPE

Projektas buvo vykdomas 2002-2004 metais. Projekte dalyvavusieji regionai ir vietiniai partneriai: Ostfoldo Telemarko, Finmarko regionai iš Norvegijos, Vestra Jotalando – Švedijos, Rovaniemio – Suomijos, Murmansko – Rusijos, Raplos/Jarvos – Estijos, Cėsių – Latvijos ir Alytaus – Lietuvos. Regionai, projekto partneriai, yra daugiau ar mažiau išsidėstę periferinėse vietovėse ir išgyvena panašias problemas. Daug mažesnių miestų susiduria su panašiu iššūkiu – padaryti jų bendruomenes šiuolaikiškesnes, konkurencingesnes ir patrauklesnes jauniems žmonėms. Pagrindinė PIPE projekto užduotis yra stiprinti bendruomenės dvasią ir jaunimo verslumo įgūdžius bei motyvuoti jaunus gerai išsilavinusius žmones gyventi ir dirbti vietovėse, kur jie dabar gyvena. Nepaisant didelių gamtos išteklių, tokiuose regionuose visada trūksta naujovių. Viena iš priežasčių, kodėl taip atsitinka, yra tradicinis planavimo būdas, kai sprendimai nuleidžiami iš viršaus, neskatinant bendruomenės, ypač jaunimo dalyvavimo.

Projekto tikslai

PIPE projekto vykdymo procese Alytuje susiformavo kelios jaunų žmonių grupės: miesto įvaizdžio formavimo, turizmo, spaudos, verslo ir pan. Kiekvienai grupei vadovavo suaugęs asmuo. Verslo grupės nariai susidūrė su problema. Buvo sunku surasti vadovą. Kilo idėja, kad VšĮ “Verslo angelas” direktorius būtų labai tinkamas asmuo.

Kuriant VšĮ “Verslo angelas” buvo identifikuotos problemos regione: yra daug bankrutuojančių įmonių, jaunimas neparuošiamas gyvenimui, jauni žmonės išvyksta iš regiono ir negrįžta. PIPE projekto ir VšĮ “Verslo angelas” tikslai iš esmės turi bendrą kryptį ir idėjas kaip juos įgyvendinti.

2003 metų rugsėjo mėnesį, VšĮ “Verslo angelui” persikėlus į didesnes patalpas Verslo centre, PIPE projekte dalyvavusi verslo grupė prisijungė prie Verslo angelo. Iš pradžių tai buvo nedidelė grupelė, kurią sudarė tik PIPE projekte dalyvavę mokiniai. VšĮ “Verslo angelas” direktorius Vaclovas Goštautas mokino jaunimą kas yra verslas ir jo aplinka. Tada kilo idėja sudaryti Alytaus “Verslo žemėlapį”, kur atsispindėtų verslo situacija mieste. Laikui bėgant vis daugiau ir daugiau jaunų žmonių prisijungė prie verslo grupės. Taip susiforamvo VšĮ “Verslo angelas” jaunimo grupė, kurios pagrindinis darbas buvo susijęs su verslo situacijos analize Alytaus mieste.

2004 m. gegužės mėn. 5-9 d. Ulricehamno mieste (Švedija) vyko PIPE projekto baigiamasis renginys PIPE EXPO. Šiame renginyje savo projektus galėjo pristatyti visos jaunimo grupės, kurios dalyvavo PIPE. PIPE EXPO renginyje buvo pristatyta 60 projektų iš įvairių šalių. Visus projektus vertino tarptautinė žiūri komisija pagal įsteigtas nominacijas, kurių buvo 10. VšĮ “Verslo angelas” jaunimo grupė pristatė savo vykdomą projektą “Verslo žemėlapis”, kuris buvo įvertintas kaip pats įdomiausias projektas ir jam paskirta 1000EUR premija už pirmąją vietą. Šio renginio metu lietuviai laimėjo dar du apdovanojimus. Pirma vieta buvo skirta turizmo grupei už filmą “Vakar buvau Alytuje”. Antrą vietą užėmė trijų Jotvingių gimnazijos moksleivių projektas “Alytaus jaunimo centras” už profesionaliai sukurtą internetinį puslapį.

Visoje PIPE projekto eigoje Alytaus jaunimas atsiskleidė kaip aktyvus, energingas, protingas ir vieningas. Šio jaunimo dėka PIPE laukiami rezultatai buvo įgyvendinti ir padarė didelę įtaką Alytaus miesto visuomenei. Tai sąlygojo, kad 2004 metais rudenį buvo sukurta bendra Alytaus miesto savivaldybės, Notodeno miesto savivaldybės, Notodeno verslo plėtros agentūros, Norvegijos kompetencijų plėtros centro viešoji įstaiga “Baltic Innovation Group”, kuri vykdys įvairius tarptautinius projektus. Numatyta, kad VšĮ “Verslo angelas” glaudžiai bendradarbiaus įgyvendinant naujus projektus.

IT

IT grupės atsiradimas inicijuojamas tuo, jog „Verslo Angelui” reikėjo kompiuterių priežiūros. Ji buvo reikalinga tiek iš techninės, tiek iš programų bei operacinių sistemų priežiūros pusės. Ši grupė rūpinasi naujų narių priregistravimu prie internetinio puslapio forumo, jo atnaujinimu bei papildymu. Šiais, 2010 metais, IT grupelė labai atsinaujino, sulaukė daug naujų narių bei iškėlė sau naujų, svarbių tikslų. Dabar ji ypač daug dirba prie „Verslo Angelo“ internetinio tinklapio dizaino bei sistemos atnaujinimo. Taip pat aktyviai užsiima maketų plakatams bei video kūrimu. Tačiau, kaip ir seniau, pagrindinis šios grupelės tikslas – užtikrinti sklandžią kompiuterių veiklą „Verslo Angele“. Grupelės susirinkimai vyksta kiekvieną penktadienį 15val., jiems vadovauja dabartinis IT grupės direktorius, Paulius Dzikunskas.

Pristatymo grupė

Pristatymo grupė atsakinga už „VA“ įvaizdį ir jo pristatymą visuomenei. Pagrindiniai šios grupės uždaviniai: pristatyti „Verslo Angelą“, dalyvauti parodose, ruošti projektų aprašymus, kurti „VA“ lankstinukus ir knygutes, ieškoti rėmėjų, kurie mus finansuoja ir kurių dėka mes gyvuojame. PG taip pat rūpinasi reklamomis, tekstais internetiniame puslapyje, straipsniais laikraščiuose. Sioje grupėje leidžiama įgyvendinti visas savo kūrybines idėjas susijusias su viešaisiais ryšiais. Dabartinė PG direktorė yra Deimantė Pauliuščenkaitė.

Deklaracijos

Jums reikia deklaruoti pajamas? Nežinote kaip tai padaryti? Mes galime jums padėti! Atneškite visus reikalingus dokumentus į VšĮ “Verslo angelas” ir jums nebereikės vargti. Mes užpildysime jums deklaracijas, o jums beliks tik parašyti. Ir už visa tai jums nereikės mokėti – už jus sumokės valstybė! Jums tik reikės pervesti 2% nuo jūsų jau sumokėtų mokesčių valstybei.

Praeitais metais VšĮ “Verslo angelas” už 2003 m. užpildė daugiau negu 500 deklaracijų ir savo biudžetą papildė 23,000 lt. Tokia suma Lietuvos gyventojai parėmė mums pervesdami 2% nuo sumokėtų pajamų mokesčio mūsų įstaigai. Šiais 2005 m. “Verslo angelas” su “angeliukų” pagalba užpildė 730 deklaracijų už 2004 m. ir biudžetą papildė 28,000 lt. 19% visų parėmusiųjų buvo pernai metų klientai. Šie pinigai yra labai svarbūs, nes biudžeto papildymas suteikia VšĮ “Verslo angelui” galimybę išlikti ir toliau dirbti visų mūsų ir jūsų labui. Praeitais metais mes buvome subūrę didelį būrį “angeliukų”, kurie dirbo dieną ir naktį, tačiau galimybės neleido padėti visiems. Jau dabar pradedame ruoštis kitiems metams – renkame dar didesnę ir labiau organizuotą komandą, kuri stengsis užpildyti visų norinčiųjų žmonių deklaracijas. Mes jau analizuojame praeitų metų pildymo nesklandumus, studijuojame dokumentų pildymo įstatymus ir teisinius aktus. Išsiaiškinę visą naudingą informaciją, mes vėl pradėsime aktyvų darbą su turto ir pajamų deklaracijomis. Su mumis galite susisiekti tel. 8-315-71011, 8-699-62175 arba tiesiog ateiti į mūsų būstinę adresu Naujoji g. 3 (3 aukštas).

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME MUS JAU PARĖMUSIEMS ŽMONĖMS IR LAUKIAME NAUJŲ!

VšĮ “Verslo angelas” durys atviros visiems!!!

Inovacijų Ratas

„Inovacijų ratas“ (“Innovation circle”) yra didžiausias tarptautinis projektas, kurį įgyvendins Alytaus miesto savivaldybė, kaip pagrindinė partnerė, kartu su funkciniu projekto partneriu viešąja įstaiga Baltijos inovacijų grupe. Kiti 12 partnerių iš 7 Baltijos jūros regiono valstybių: – Druskininkų švietimo centras (Lietuva), Turi savivaldybė (Estija), Cėsio rajono savivaldybė (Latvija), Suvalkų miesto savivaldybė (Lenkija), Robertsforso savivaldybė (Švedija), Tranemo savivaldybė (Švedija), Finmarko apskritis (Norvegija), Notodeno savivaldybė (Norvegija), Ostfoldo apskritis (Norvegija), Spydebergo savivaldybė (Norvegija), Pskovo regioninės plėtros agentūra (Rusija), Murmansko jaunimo komitetas (Rusija). Projektas finansuojamas iš ES Baltijos jūros regiono INTEREG IIIB programos. Pagrindinis “Inovacijų rato” tikslas: skatinti bendruomenės naujoves ir plėtrą, bei organizuoti tarptautinius mokymus vietiniams politikams, mokytojams, verslininkams, jaunimui, pasitelkiant tarptautinių ekspertų pagalbą ir specialią mokymo programą. Šiam tikslui yra sukurta Inovacijų akademija, kuri moko dalyvius mąstyti inovatyviai. Tie, kurie mokysis Inovacijų akademijoje, dalyvaus penkiuose tarptautiniuose mokymo seminaruose: Inovacijos, konkurencingumas ir teritorinės plėtros strategijos; valdymo kultūros tobulinimas; patrauklių ir subalansuotų vietovių planavimas; inovacijos, verslumas, bendruomenės ir verslo plėtra; inovacinių tarptautinių projektų valdymas. Taip pat jaunimas galės dalyvauti inovacijų vasaros stovyklose. Projekto metu įgytos žinios ir patirtis bus taikoma praktiškai imantis vietinių iniciatyvų. Kiekvienas partneris turi įgyvendinti jam aktualius projektus, kurie prisidėtų prie gyvenimo kokybės gerinimo. Bus siekiama, kad vietinį siaurą suvokimą papildytų žinios ir globalus supratimas.

„Inovacijų rato” projekto centras yra Alytus. VšĮ „Verslo angelas“, siekdamas Alytaus regiono ekonominio augimo ir plėtros, aktyviai prisideda prie tarptautinių projektų, kurių tikslai – tie patys. Alytuje inicijavus projektą „Inovacijų ratas“, „Verslo angelas“ tapo projekto dalyviu, nes „Inovacijų rato“ misija atitinka „Verslo angelo“ veiklos prioritetus. Šio projekto vykdymo metu Alytuje kiekvienais metais planuojami 3 dideli tarptautiniai renginiai. Pirmasis iš jų – atidaromoji konferencija „kick off“ – jau įvyko (2005 05 11-13). Mes, „Verslo angelas“, prisidėjome prie jos organizavimo: registravome svečius, ruošėme jaunimo užimtumą (suorganizavome žaidimą „Alytus in the circle“, kurio dėka svečiai pamatė gražiausias Alytaus vietas), pirmąjį vakarą dainavome dainas jų gimtosiomis kalbomis. Padarėme pranešimą tema „Ką jaunimas gali padaryti dėl savo bendruomenės“. Taip pat dalyvavome „Inovacijų rato“ vasaros stovykloje Druskininkuose (2005 08 13-17). Čia mes mokėmės iš garsių verslo, turizmo ir architektūros ekspertų. Gautą patirtį panaudosime savo vietiniuose projektuose. Taip pat mes aktyviai dalyvaujame ir Inovacijų akademijos mokymuose.

Mes žinom kelią 2010

Priešistorė

Projekto „Mes žinom kelią“ idėja gimė 2004 m. „Verslo angelo“ ataskaitinio susirinkimo metu. Verslininkai pasiūlė idėją, kad Dzūkijos jaunimas, abiturientai ir studentai, turi būti palydimi prieš išvykstant į didžiuosius Lietuvos miestus studijuoti. Palydėtuvių metu jaunimas turi progą susipažinti su verslininkais ir politikais ir apsvarstyti galimybes gyventi ir dirbti gimtajame krašte – Dzūkijoje.

Projekto misija ir vizija

Dzūkijos regione yra pastebima labai svarbi ir aktuali problema. Jaunimas, pabaigęs studijas, nebegrįžta atgal į savo gimtuosius miestelius, kadangi nemato perspektyvų ir nemano, kad jie yra laukiami. Parodyti, kad situacija yra priešinga, ryžosi „Verslo angelo“ jaunimas, kuris jau 6 metus organizuoja vieną didžiausių ir svarbiausių projektų Dzūkijoje – „Mes žinom kelią“. Šio projekto pagrindinis tikslas ir šūkis yra PARODYTI KELIĄ PIRMYN, KAD BŪTŲ LENGVA RASTI KELIĄ ATGAL! Tuo norima pasakyti, kad abiturientai ir studentai turi dėl ko grįžti į gimtąjį regioną ir jų balsas dėl Dzūkijos ateities bus išgirstas. Žygio metu siekiama išugdyti patriotizmo jausmą ir kelti visuomeninį sąmoningumą.

Projekto forma

Kadangi Dzūkijos gamta garsėja savo grožiu, projektą nuspręsta įgyvendinti jos apylinkėse. „Mes žinom kelią“ tapo kelių dienų žygiu, kurio metu visi dalyviai plaukia plaustais Nemunu. Jo maršrutas buvo: Druskininkai – Merkinė – Krikštonys – Nemunaitis – Alytus. Kiekvieną vakarą grįžę į stovyklavietes žygio dalyviai pristato atliktas užduotis. Laimėtojai būna apdovanojami remėjų įsteigtais prizais. Tačiau nepamanykite, kad šis projektas yra vien tik smagus pasiplaukiojimas Nemunu. Projekto metu abiturientai ir studentai bendrauja su verslininkais ir politikais. Taip pat, neatsiejama žygio dalis yra vakarinės diskusijos prie laužo.

Vakarinės diskusijos prie laužo

Šios diskusijos yra pagrindinis žygio akcentas. Jų metu prie laužo susirenka visi žygio dalyviai, organizatoriai, verslininkai ir politikai. Diskusijos metu būna apsvarstomi svarbiausi jaunimo ateities klausimai ir, žinoma, gyvenimo perspektyvos Dzūkijos regione. Diskutuojama įvairiomis temomis: švietimo, visuomeninės veiklos, Alytaus miesto ir Dzūkijos vizijos klausimais. Per 6 metus į „Verslo angelo“ organizuojamą žygį buvo pakviesta ir jame dalyvavo nemažai įtakingų verslininkų bei politikų, kuriems jaunimo problemos atrodo pakankamai svarbios ir diskutuotinos. Abiturientai ir studentai turi progą išreikšti savo subjektyvią nuomonę siekiant Dzūkijos regioną paversti patrauklia ir tinkama vieta gyventi pabaigus studijas.

Pramogos žygio metu

Projekto metu žygio dalyviams nestinga pramogų. Atvykus į stovyklavietes rengiamos estafečių ir tinklinio varžybos, žaidžiama daug sportinių žaidimų. Vėliau pradėti organizuoti naktiniai orientaciniai žygiai. Jų metų kiekviena įgula dalyvauja sportinėse rungtyse ir varžosi dėl nugalėtojos titulo. Projekto „Mes žinom kelią“ metu niekuomet nebūna tylu, kadangi visuomet skamba gitaros ir netyla žygio dalyvių dainos. Į žygius kviečiami muzikantai iš Alytaus, kurie linksmina žygio dalyvius prie laužo.

Projekto nauda

Šis projektas yra naudingas ne vien viso Dzūkijos regiono jaunimui, tačiau ir žygio organizatoriams. Per netrumpą „Mes žinom kelią“ projekto vykdymo laiką „Verslo angelo“ jaunimas įgijo daug organizavimo patirties ir žinoma gerai leido laiką. Daugelis žygio dalyvių galėtų patvirtinti, kad būtent šis projektas yra sėkmingiausias vasaros projektas Dzūkijos regione, taigi, „angeliukų“ pastangos nenueina veltui.